Főoldal / Közéleti hírek / Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye / Mi Hazánk: semmilyen konkrétum nem hangzott el a nyíregyházi Boysen-gyárról szóló közmeghallgatáson

Mi Hazánk: semmilyen konkrétum nem hangzott el a nyíregyházi Boysen-gyárról szóló közmeghallgatáson

„Teljes elhallgatásba és titkolózásba” fordultak az illetékesek és a hatóságok a német Boysen csoport beruházásáról tartott kedd délelőtti közmeghallgatáson Nyíregyházán – jelentette ki a Mi Hazánk Mozgalom alelnöke a nyírségi megyeszékhelyen.

    Apáti István, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője a fórum után megtartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, a megyei kormányhivatal által szervezett eseményen semmilyen konkrét választ nem kapott a mintegy 60 milliárd forint értékű beruházással kapcsolatban feltett kérdéseikre a közmeghallgatás több mint száz résztvevője. Nehezményezte, hogy a beruházó, a város, illetve a szakhatóság képviselői sem válaszoltak érdemben például a beruházással okozott környezeti terheléssel, a majdani telephelyen tárolandó mérgező anyagokra, vagy a szennyvízelvezetéssel kapcsolatban feltett konkrét kérdésekre sem.
    Apáti István a kormányhivatal környezetvédelmi, természetvédelmi és hulladékgazdálkodási

főosztályának épületében megrendezett fórumot élete „legbotrányosabb és legkatasztrofálisabb” meghallgatásának nevezve azt mondta, aggályok merülnek fel a beruházó cég felelősségbiztosításával, az esetleges kárigények kifizetésével kapcsolatos pénzügyi fedezetével kapcsolatban is.
    Az ellenzéki országgyűlési képviselő elmondása szerint a közmeghallgatás megszervezésével egyaránt voltak bajok, az érdeklődők várható létszámához képest szűk helyre tervezték, ő maga pedig a kezdéstől számított negyven perc múlva jutott csak be a meghallgatásra. Megjegyezte, több mint száz érdeklődő pedig az épületen kívül reked, őket már nem engedték be, később azonban közülük néhányan mégis bemehettek a meghallgatásra.
    „Egész egyszerűen ki akarták zárni azokat erről a közmeghallgatásról, akik ellenzik ezt, vagy akik egyébként kellemetlen kérdéseket akarnának föltenni” – vélekedett Apáti István. Hozzátette, az értelmes és releváns kérdésekre vagy nem kaptak kielégítő választ, vagy a „kabaré kategóriába” tartozva nem voltak értelmezhetők normális válaszként.
    A Mi Hazánk Mozgalom alelnöke szerint mindenképpen meg akarják valósítani ezt a beruházást, „erőből végig akarják ezt tolni” , ha viszont ezt nem akarják a nyíregyháziaknak, akkor helyi népszavazáson kell nemet mondaniuk.
    „Ahogyan Debrecenben, az ellenállásnak itt sincs más eszköze, mint a helyi népszavazás, különben ezt a beruházást is végig fogják tolni, mint az összes többit” – mondta Apáti István.

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.