Főoldal / Gazdasági élet / Ennek a palinak elment az esze!

Ennek a palinak elment az esze!

Kitermelik Magyarország legnagyobb természetes gáztározójából a párnagázt. Ebben az esetben, azt már később nem tudják használni, így a 2013-ban visszavásárolt tározó gyakorlatilag pénz kidobás volt.

Hadházy Ákos

Annyi botrány van, hogy fel sem tűnt: a kontár tolvajkormány szép csendben megszünteti az egyik legnagyobb gáztárolónkat. Nagy Márton zseniminiszter ugyanis bejelentette, hogy leszívják onnan az ún. párnagázt. Ez az a gázmennyisség, aminek mindig ott kell lennie, különben az egész tározó tönkremegy – pont ez fog most történni. A következmény: a szétlopott államkasszába ugyan befolyik 1-1,5 milliárd euró, de innentől a tárolókapacitásunk az éves fogyasztás 60 százalékáról rögtön leesik 40-re – így az eddiginél is jobban kiszolgáltatottak leszünk az oroszok kényének-kedvének.

Kapcsolódó

Holoda Attila energetikai szakértő szerint bűn kitermelni a 800 millió köbméter párnagázt Hajdúszoboszlón

hvg.hu

 Egy elismert energetikai szakértő forrás így kommentálta számomra a hírt:

“800 millió köbméter párnagáz kitermelésével gyakorlatilag a hajdúszoboszlói földalatti gáztároló megszűnik. Nem lehet újból helyreállítani. Most, amikor az olcsóbbá vált gázárak mellett mindenki keresi a tárolói kapacitásokat, hogy letárolhasson az ‘óccsó gázból’, ezek az idióták, rövidtávú pénzügyi gondjaik megoldására beáldoznák az egyik legnagyobb földgáztárolót, amit 2013-ban – feleslegesen – milliárdokért vettek meg az E.ON-tól.”

Ezt már én teszem hozzá: Nagy Márton csak azt folytatja, amit eddig: a jövő felélését. A kormány nagy gazdasági csodája ugyanis csak ennyiből állt. Leépítették az oktatás és az egészségügy (azaz a jövő) finanszírozását, megszüntették a TIG-et (állami élelmiszertartalékolás), felélték a devizatartalékokat (ezért is vannak most nagyon nagy bajban), elszabotáltak egy sor szükséges beruházást a vízi közműveknél és az áramhálózatnál (ezért is tiltották meg a háztartásoknak a betáplálós napelemeket).

Ha nem hiszi, itt olvashat a gáztározó tönkretételéről:

Kép forrása: MTI

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.