Főoldal / Közéleti hírek / Újabb 2.5 millió m3 kristálytiszta víz indult a Velencei-tóba!!! Ez további 11 cm vízszint-növelést jelent

Újabb 2.5 millió m3 kristálytiszta víz indult a Velencei-tóba!!! Ez további 11 cm vízszint-növelést jelent

Dr. Molnár Krisztián Facebook oldalán számolt be, hogy tovább tudják emelni a Velencei-tó vízszintjét a zámolyi tározó felhalmozott víz mennyiségének leengedésével.

Mai nappal örömmel nyugtáztuk Tessely Zoltán országgyűlési képviselő úrral, Csonki Istvánnal, a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatójával és a pátkaiak képviseletében Buda Attilával, hogy 2 és fél millió köbméter felhalmozott vízmennyiséggel elindult a Zámolyi Víztározó leengedése.

Terveink szerint 5-6 hét alatt a zámolyi tározó vize az új bypass csatornán keresztül – ami a mai nappal kezdte meg a próbaeresztést – teljesen leengedésre kerül, melynek köszönhetően legkésőbb másfél hónap alatt további 11 centimétert fog emelkedni a Velencei-tó vízszintje.

Előbb szerettük volna indítani ezt a zámolyi leengedést, de a bypass csatorna engedélyének a folyamatos, szándékos, obstrukciós jellegű fellebbezésével mára jutottunk el odaáig, hogy ezt megkezdhettük. De így is hatalmas eredmény, hogy 2,5 millió köbméter kristálytiszta víz Velencei-tóba történő engedése – mely pusztán önmagában, csapadék nélkül is 11 centiméternyi vízszintemelkedést fog jelenteni május közepéig – elindult!

Jó hír a Pátkaiaknak, hogy – a HOFESZ-szel együttműködve – megkezdődik a tervezése, s a meder “agyagozása” egy új, állandó jellegű, a tározótól függetlenül működő 50-100 ha-os horgásztó kialakításáról a Rovákia-patak torkolatánál.

A Velencei-tó jelenleg 140 cm-es üzemi vízszinten áll, szezonkezdésre a 160 cm-t célozzuk meg, ezért dolgozunk, tovább.

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.