Főoldal / Közéleti hírek / Heves vármegye / Nem mindenkinek tetszik ez a vármegyés játék

Nem mindenkinek tetszik ez a vármegyés játék

Arold Péter

Több milliárdos költségekbe kerülhet az államnak, tehát az adófizetőknek, hogy a kormány 2022-es rendelkezése szerint a megyék új elnevezése januártól hivatalosan „vármegye” lett.

Sokan nevetségesnek és hátramutatónak tartják ezt a döntést, miközben a kormány „Magyarország előre megy” propaganda szövegével próbálja bizonyítani, hogy miden rendben.

Az ellenérzésüket kifejezni vágyók, az átnevezett táblák szövegét rongálják, a kevésbé „agresszívek” a közösségi csoportokban figurázzák ki az új elnevezést.

Nem aratott osztatlan sikert a megyék vármegyékre való átnevezése. (heol.hu)

De nézzük mennyibe kerül ez az egész, hiszen nem csak a táblák átnevezése kerül az adófizetők pénzébe, de minden közintézmény, állami szervezet, a rendőrség, megyei hivatalok nevében is változás történt ami már egy intézmény tábla újragyártásában is megmutatközik.

A Magyar Közlöny számából minden kiderül.

Hogyan kezdődött?

Mint azt már tudja mindenki, ez az őrület a vadászszenvedélyéről is elhíresült Lázár János agyából pattant ki, amikor, származásáról is híre szülőföldjét Csongrád megyét átneveztette Csongrád-Csanád megyére.

A folyamat nem állt le. 2022 január 1-től már kötelező a vármegye elnevezés és a megyei miniszteri megbízottak is új megnevezése főispán lett, mindez a XXI. század második évtizedében.

Több száz intézmény és szervezet neve változik meg, táblákat, okiratokat, bélyegzőket kell cserélni. Csak a választási irodának 16 millió forintba került a fejlesztés, míg az adóhatóság nem siet a módosítással.

A Miniszterelnökség például egy 105 oldalas dokumentummal készül, összesen 320 kormányrendelethez nyúlnak hozzá. Az Agrárminisztérium 41 oldalas tervezetében 120 rendelet módosítása szerepel, míg az Építési és Közlekedési Minisztérium 51, a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője pedig 17 rendeletet ír át. A Magyar Közút Zrt.-nek összesen 714 darab megyehatárjelző táblát kell átírnia.

Alaphangon is csak matematikai alapon ez közelít az 1 milliárdhoz, de már most azt rebesgetik, hogy minimum 2 és fél milliárdba fog kerülni ez a szenvedély és az még nem a vége.

Ami még inkább nevetségesnek mondható indok Kocsis Máté szájából hangzott el, miszerint:

„A vármegye szó használatának visszaállítása a mai magyar jogrendbe biztosítja, hogy az ezeréves magyar államiság alkotmányos hagyományai e formában is továbbéljenek”

Tehát játszadoznak a fiúk

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.