Főoldal / Vélemények / Orbán látta, hogy baj van Putyinnál

Orbán látta, hogy baj van Putyinnál

Arold Péter

„Láttam, hogy elszánt”, „láttam, hogy baj van” – állapította meg Orbán Viktor Putyinról, miután február elején az utolsó európai vezetők egyikeként még a háború előtt találkoztak.

Állítása szerint erről szólt is a NATO-nak, Magyarországon azonban erről se a hivatalos közleményekből, se Orbán Viktor későbbi nyilatkozataiból nem értesülhetett a közvélemény. Visszanéztük a nyolc hónappal ezelőtt történteket, amelyekből csak az látható, hogy a miniszterelnök sikeres tárgyalásokat folytatott a gázról, és „békemisszión” járt Moszkvában, amelyen igyekezett rendezni az orosz–ukrán konfliktust. Nem így történt – írja a telex.hu

Amikor ezt elolvastam, én már láttam, hogy nagy baj van. Nagy a baj, mert Orbán teljesen szét van csúszva és erről nem szólt nekünk, ellenben a baráti lapja – Metropol – azt írja, hogy Ausztriában minden kurva drága.

Kép forrása: Facebook

Orbán látta előre, hogy nagya baj, de nem jelezte az EP felé, hogy ebből előbb lesz háború, mint „kieggyezés”.

Orbán szintet lépett. Látnoki képességel áldotta meg Őt a Teremtő, minek következtében pontosan tudja, hogy Magyarország, mint eddig is az Ő vezetése alatt, erősebben fog kijönni ebből a válságból is.

Az nem oszt és nem szoroz, hogy az infláció megállíthatatlan, az euró 430 forint, a pedagógusok és a kukások sztrájkolnak, a fűrészporos kenyér 600 forint.

Viktor Viktorovics Orbanov azt is mondta, hogy bizony, Ő elment a NATO-hoz és jelezte, nagy a baj – erről semmi nyom nincs.

Orbán Berlinben így emlékezett vissza: „El is mentem a NATO-központba, Brüsszelbe, és jelentettem a NATO-főtitkárnak, hogy baj van.” A háború kitörésére aztán úgy emlékezett vissza, hogy „az történt, amire számítottunk”. Annak nem találtuk nyomát, hogy közvetlenül a moszkvai találkozó után Orbán Brüsszelbe ment volna, és találkozott volna a NATO-főtitkárral. Orbán hivatalosan csak február 17-én utazott Brüsszelbe, ahogy lejjebb olvashat erről.

A Főnök volt Berlinben is. Beszélt a német-magyar gazdaságról, ahol kijelentette

„Aki velünk együttműködik, az jól jár”

Hát ez az egy dolog, amiben egyerértek vele. De vajon mi lesz azokkal, akik nem szeretnének sem a Fideszzel, sem Orbánnal egyetérteni.

Címlapfotó: Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor miniszterelnök tárgyalása Moszkvában 2022. február 1-jén – Fotó: Kreml / MTI

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.