Főoldal / Közéleti hírek / Csongrád-Csanád vármegye / Hódmezővásárhely nem enged

Hódmezővásárhely nem enged

Három korábban egyházi tulajdonban álló és kártalanítás nélkül az államhoz került ingatlan átadását tagadta meg a Hódmezővásárhely-Ótemplomi Református Egyházközségnek csütörtöki döntéseivel a város közgyűlése.

    A személyeskedésig fajuló vitát követő szavazáson Márki-Zay Péter (MMM-Tiszta Vásárhelyért Egyesület) polgármester és hét képviselő támogatta az ingatlanok átadását megtagadó döntést, a Fidesz-KDNP három képviselője nemmel szavazott.
    Petrovics György aljegyző a vitában azt mondta, az egykori templomkert és a felekezeti temető területe az 1960-as évek óta közterületként szolgálta a helybélieket, a Magtár épületét pedig a törvény által előírt időpontban nem használta az egyházközség hitéleti, szakrális célra. Így az ingatlanok átadása nem támogatható.
    Márki-Zay Péter emlékeztetett: az önkormányzat és a református egyházközség között több ingatlan használata és birtoklása miatt vita van. A polgármester úgy fogalmazott, az egyházközség vezetője politikai célokból próbálja meg minél rosszabb helyzetbe hozni az önkormányzatot, és akadályozni a főtér fejlesztését.
    Az egyházközség az ótemplom körüli 1988 négyzetméteres korábbi kert, az egykori felekezeti temetőnek a közösséget a 18. században vezető három lelkész – Füredi Mihály, Szőnyi Benjámin és Füredi Sándor – sírját őrző 229 négyzetméteres része, valamint a 1741-ben emelt 93 négyzetméteres Magtár átadását kérte az önkormányzattól.
    A Magtár és a templomkert – a területet korábban határoló és részben elbontott – védfallal együtt az ótemplomi műemlékegyüttes szerves részét képezi és ideiglenes védelem alatt áll.
    A közgyűlés döntött arról is, hogy jövőre átlagosan 16 százalékkal emelik az önkormányzati dolgozók bérét, a szociális ellátást nyújtó Kapcsolat központ, valamint a közművelődési intézmények munkavállalóinak fizetése 12 százalékkal nő. Esetükben az éves cafeteria keretét 300 ezer forintban határozták meg, míg a polgármesteri hivatal dolgozóinál ez 400 ezer forint lesz.
    A képviselők döntöttek a fizetőparkolási övezet kiterjesztéséről és arról is, hogy a jövőben két önkormányzati tulajdonú cég munkavállalói is válthatnak kedvezményes dolgozói bérletet.
    A hódmezővásárhelyi önkormányzat a jövőben sem tart fenn átmeneti otthont gyermekeknek, a rászorulókat – a szentesi önkormányzattal kötött megállapodás alapján – a szomszédos városban helyezik el.

MTI


Címkézve:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.