Főoldal / Közéleti hírek / Tisza Csepeli jelöltek . BUDAPEST 09 OEVK

Tisza Csepeli jelöltek . BUDAPEST 09 OEVK

Csepel Info 

Hétfő este elkezdték bejelenteni a Tisza Párt képviselőjelölt-jelöltjeit, tehát azt a 315 embert, akik közül majd kiválasztják a 105 egyéni jelöltet a 2026-os országgyűlési választásra.

Dr. Derecskei Zsuzsanna

Dr. Derecskei Zsuzsanna ügyvéd, édesanya, több mint 35 éve él a kerületben, és pontosan érti, milyen gondokkal küzdenek a helyiek. Könnyen megtalálja a közös hangot mindenkivel: a piaci árusokkal, a hivatalnokokkal vagy épp a helyi vállalkozókkal. Empatikus, világosan fogalmaz, és munkájában éppúgy, mint magánéletében, mindig a valódi megoldást keresi. Hisz abban, hogy a tudás, a párbeszéd és az edukáció képes felemelni a közösséget.

A rendszerváltás számára irányváltást jelent: tisztességes, tudásalapú országot, ahol nem az uszítás, hanem az együttműködés számít. A jelenlegi rendszer elveszi a gyerekek jövőjét. Azért dolgozna, hogy a kerület és az ország újra biztonságos, kiszámítható és fenntartható legyen.

Fontos feladatnak tartja a közbiztonság megerősítését, mert sok az éjszakai atrocitás. A csepeli közlekedési káosz felszámolását és a Gubacsi híd rendezését nélkülözhetetlennek látja, ahogy a Csepel Művek rehabilitációját is. Fontosnak tartja továbbá olyan közösségi terek kialakítását, ahol a fiatalok sportolhatnak, találkozhatnak, az idősek pedig valódi közösséget találhatnak. Meggyőződése, hogy a kerület egy olyan képviselőt érdemel, aki köztük él, köztük jár, és első kézből ismeri a mindennapi valóságot.

Győrfi Krisztina

Győrfi Krisztina vállalkozó, Csepelen született és ma is itt él. Műszaki menedzser és közgazdász, jelenleg államtudományt tanul, négygyermekes édesanya. Hisz a kisközösségek erejében, a modernizáció jelentőségében, és abban, hogy a politikának újra az emberségről és a szakértelemről is kell szólnia.

Szeretné, ha a gyerekei egy olyan országban nőhetnének fel, ahol a tisztességes munka és a valódi felelősségvállalás határozza meg a döntéseket. Cselekvő alkat: ha valami nem működik, utánajár, beszél az érintettekkel, és használható, emberközeli megoldásokat dolgoz ki. Ezért vállalt aktív szerepet a helyi TISZA Szigetben is, és ezt a szemléletet képviseli nap mint nap.

Kiemelten fontos számára Dél-Pest fejlődésének újraindítása, így az infrastruktúra megújítása is: a HÉV, a hidak és az utak korszerűsítése. Nagy hangsúlyt helyezne a logisztikai és élhetőségi szempontok jobb összehangolására, valamint a helyi egészségügyi és szociális ellátás megerősítésére, benne a kórház fejlesztésére. Szívügye a KKV-k támogatása, a rozsdaövezetek megújítása és a zöld fejlesztések ösztönzése. Meggyőződése, hogy Dél-Pest képes újra élhető, fejlődő térség lenni.

Dr. Kátai-Németh Vilmos

Dr. Kátai-Németh Vilmos csepeli egyéni ügyvéd, kétgyermekes édesapa és fekete öves aikidómester. Látássérült emberként célja megmutatni, hogy hátrányból is lehet egy teljes életet felépíteni.

Vilmoshitelesen képviseli a társadalom perifériájára szorult embereket is. Fehér kard néven önvédelmi rendszert fejlesztett látássérültek számára, hogy ezzel is segítse őket a biztonságos, önálló élet megteremtésében. Itt él a választókerületben, naponta találkozik a helyiek gondjaival, és tudja, milyen megoldásokra van valódi igény.

Számára a rendszerváltás erkölcsi kérdés: tisztesség és felelősség nélkül nincs fejlődés. Olyan országban hisz, ahol a törvény mindenkire egyformán vonatkozik.

Képviselőként azért dolgozna, hogy a kerület végre megkapja, ami jár: erősebb egészségügyet, megbízható közlekedést és kiszámítható környezetet a családoknak és a vállalkozásoknak. Sürgető feladatnak tartja a helyi egészségügyi ellátás fejlesztését. Célja, hogy Csepelnek újra legyen kórháza. Emellett támogatná a kis- és középvállalkozások megerősítését, a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását, a kisgyermekes szülők rugalmas munkalehetőségeit, a HÉV felújítását és sűrítését, a torlódások csökkentését és a kerékpárutak bővítését.


    Szólj hozzá

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    19 vármegye

    • Lemond Lovasberény polgármestere

      Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

    • Eddigi részvételi adatok

      A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.