Főoldal / Közéleti hírek / Kecskemét – Várkonyi Zoltán nem indul a DK színeiben sem

Kecskemét – Várkonyi Zoltán nem indul a DK színeiben sem

Visszalép a kecskeméti képviselő és nem indul a DK színeiben, inkább átadja a terepet a szerinte esélyesbb indulóra, kinek személye még ismeretlen.

A döntést azért hoztam meg, mert indulásom a választókerületben csökkenthetné a legesélyesebb ellenzéki jelölt győzelmi esélyeit.

Várkonyi Zoltán

Kedves Ismerőseim, Barátaim, Kedves Kecskemétiek!

Tavaly decemberben elfogadtam a felkérést, hogy elinduljak a 2026-os országgyűlési választáson a Demokratikus Koalíció jelöltjeként, Bács-Kiskun megye 1. számú választókerületében. Hálásan köszönöm a bizalmat, de most egy nehéz, ám annál felelősebb döntést hoztam meg. Hosszas vívódás után úgy határoztam, visszalépek a jelöltségemtől.

Ugyan sosem voltam a DK tagja, de baloldali elveket vallok és 18 éves korom óta a baloldalra szavazok. A Fidesz politikája soha nem állt közel hozzám. Az elmúlt 15 év minden kétséget kizáróan bebizonyította, hogy ez a kormány elvesztegette a történelmi esélyt, hogy Magyarország felzárkózzon Európához. Ezalatt az idő alatt a közvagyon milliárdjai váltak magánvagyonná, és egy reményteli országból reményvesztett, korrupt mocsár lett. A hazánkért felelős politizálás mostantól nem tűr meg semmilyen kockázatot.

A tét túl nagy ahhoz, hogy a kormányváltás esélyét bármilyen módon gyengítsük. Nem állhatok a változás útjába, és nem lehetek az, aki a szavazatok megosztásával véletlenül is segíti azt a kormányt, amely ellen egész életemben küzdöttem.

A döntést azért hoztam meg, mert indulásom a választókerületben csökkenthetné a legesélyesebb ellenzéki jelölt győzelmi esélyeit. Azt gondolom, most az ország jövője a legfontosabb. Hiszem, hogy ez a lépés példaként szolgálhat másoknak is: most nem az egyéni érdekek és az egzisztenciák a fontosak hanem az egységes fellépés, hogy Magyarország újra azon az úton haladhasson, amelyen 2004-ben, az Európai Unióhoz való csatlakozásunkkor elindultunk.

Elkötelezettségem a baloldali és a kecskeméti ügyek iránt töretlen de a 2026-os országgyűlési választáson én is a legesélyesebb ellenzéki jelöltet fogom támogatni egyéniben. A listás szavazatom pedig marad a baloldalé. Mert baloldalra igenis szükség van. Ha sikerül a kormányváltás, majd újra lehet gombolni a politikai kabátot – de a legfontosabb, hogy az a kabát többé ne legyen narancssárga.

A jövőben továbbra is a helyi politikára fókuszálok. Az önkormányzati munka során szerzett tapasztalataim megerősítettek abban, hogy a Szövetség a Hírös Városért Egyesület színeiben tudok igazán hasznosan tenni a kecskemétiekért. A 2024-es önkormányzati választáson elért második helyezésem megmutatta, hogy Kecskeméten van igény a tiszta, helyi érdekeket képviselő politikára. Ígérem, folytatom a munkát itt, Kecskeméten, a kecskemétiekkel és a kecskemétiekért.

Köszönöm a figyelmet!

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.