Főoldal / Közéleti hírek / Erzsébetváros – Diákokkal és művészekkel közösen ünnepeltük a költészet napját

Erzsébetváros – Diákokkal és művészekkel közösen ünnepeltük a költészet napját

Niedermüller Péter 

Hagyomány Erzsébetvárosban, hogy április 11-én délben megtelik a Madách tér diákokkal. Idén is közösen ünnepeltük a költészet napját és József Attila születésének 120. évfordulóját, a költő Rejtelmek című művével a Sebő Együttes megzenésítésében.

Köszönöm, hogy az eseményen fellépett a dal szerzője Sebő Ferenc, valamint Soós Réka népdalénekes, Mácsai Pál és az Örkény társulatának tagjai. Külön köszönöm, hogy csatlakoztak a közös ünnepléshez a Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakgimnázium, a Madách Imre Gimnázium és az ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola diákjai. Jövőre újra találkozunk!

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Karácsony-Magyar 0:1

    Az én véleményem a Karácsony és Magyar Péter között lezajlott csörtétől: Egy közös célt hirdető politikai térben alapelvárás lenne az előzetes egyeztetés. Két vezető szereplő – Budapest főpolgármestere és egy országos ambíciókkal fellépő politikus – esetében különösen indokolt lett volna, hogy az időzítésről és a kommunikációról zárt körben egyeztessenek. Véleményem szerint hibás döntés volt, hogy The post Karácsony-Magyar 0:1 appeared first on 19 vármegye.

  • Halotti tor

    A temetés utáni közös étkezés, a halotti tor sokak számára ma is természetes része a búcsú folyamatának, még ha formája az idők során változott is. A hagyomány gyökerei mélyre nyúlnak: a közösség együtt marad a temetés után, hogy csendben, egymás társaságában emlékezzen az elhunytra. Nem ünneplésről van szó, hanem egy olyan alkalomról, ahol a gyász The post Halotti tor appeared first on 19 vármegye.