Főoldal / Friss / Bács-Kiskun Vármegye – Vádemelés a patikusok ellen

Bács-Kiskun Vármegye – Vádemelés a patikusok ellen

Vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség patikusok ellen, akik egy háziorvos bevonásával hamis vényekkel több ezer doboz opioid típusú fájdalomcsillapítót szereztek meg, hogy azokkal kereskedjenek.

A vádhatóság azt közölte kedden az MTI-vel: egy szegedi férfi – az ügy tizenkét vádlottja közül az elsőrendű – 2020 elején megállapodott egy makói társával abban, hogy jutalék fejében havonta 500-1000 doboz vényköteles, kifejezetten erős fájdalomcsillapítót szerez be a feketepiacon történő továbbértékesítésre.

Ennek érdekében az ország számos pontján gyógyszertári kapcsolatokkal rendelkező szegedi vádlott megegyezett patikákat vezető ismerőseivel, hogy hamis külföldi vényekkel nagy mennyiségben vásárol tőlük opioid típusú fádalomcsillapítót és más, pszichotróp hatóanyag-tartalmú görcsoldót.

A patikusok tisztában voltak azzal, hogy a kiváltott gyógyszerek nem a vényeken szereplő emberekhez kerülnek, hanem azokat ellenőrizhetetlen módon ismeretleneknek értékesítik, egy háziorvos pedig – jogosulatlanul felhasználva a betegei személyes adatait – hamis recepteket állított ki több ezer doboz fájdalomcsillapítóról.

A közlemény szerint az üzlet lényege abban állt, hogy a szegedi vádlott a normatív támogatású gyógyszereket töredékáron kiváltotta, majd teljes áron értékesítette, a hasznon pedig megosztozott a háziorvossal.

A szegedi férfi arra is ügyelt, hogy mindez egy esetleges ellenőrzésen ne keltsen gyanút, ezért a megrendelt mennyiséget kisebb tételekben, hetente vitte el a patikákból, és az így beszerzett gyógyszereket a szerbiai kapcsolatokkal rendelkező társa közreműködésével külföldre juttatta.

Az ügyészség a szegedi férfit bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett vesztegetés és gyógyszerhamisítás bűntettével, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolja. A háziorvos ellen vesztegetés elfogadása és egészségügyi dolgozóként, bűnszövetségben elkövetett gyógyszerhamisítás bűntette mellett személyes adattal visszaélés vétsége miatt is vádat emeltek. A patikavezetőknek gyógyszerhamisítás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt kell felelniük, a gyógyszereket külföldre juttató vádlottnak pedig pénzmosás bűntette miatt.

Bűnösségükről a Kecskeméti Törvényszék fog dönteni – áll a közleményben.


Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.