Főoldal / Komárom-Esztergom vármegye / Átadták a tatabányai kórház 17 milliárd forintos új pavilonját

Átadták a tatabányai kórház 17 milliárd forintos új pavilonját

Átadák hétfőn a Komárom-Esztergom vármegyei Szent Borbála Kórház új pavilonját, a 14 ezer négyzetméteres, háromszintes épület a Modern városok program keretében épült meg.


Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára köszöntőjében kiemelte, hogy a most átadott épület egy átgondolt, összehangolt tervezési és fejlesztési folyamat eredménye.

Kiemelte, az elmúlt néhány évben a kórház folyamatos fejlesztése során már megvalósult a perinatális intenzív centrum műszaki fejlesztése, a sürgősségi betegellátó osztály korszerűsítése, folyamatban van az integrált ellátás kialakítása. A kormányzat itt futó programokkal mintegy 20 milliárd forint értékű fejlesztést valósított meg a vármegyei kórházban – tette hozzá.



Virág József, a Szent Borbála Kórház főigazgatója elmondta, az „U-pavilon” elnevezésű, új szárny megépítéséhez a kormány 12 milliárd forintot biztosított, Tatabánya önkormányzata pedig 5 milliárd forintot tett hozzá saját költségvetéséből.

Az U-pavilon egy 14 ezer négyzetméteres, háromszintes épület, mely két szárnyból áll és egy zárt összekötő híddal kapcsolódik a vármegyei kórház többi épületéhez. Ide költözött a korábban külön telephelyen működő, Gőzfürdő nevű egység, a földszinten pedig gyógytorna centrum jött létre. Az első emeleten helyezték el a kardiológiai és a mozgásszervi rehabilitáció osztályait.
A második emeleten található a tüdőgyógyászat, mellette az onkológiai központ működik. A harmadik emeleten a nefrológai osztályt és a hozzá tartozó járóbeteg rendelést helyezték el, az emelet másik szárnyában a hematológai osztály és szakrendelő található.

Az új épületben összesen 184 kórházi férőhely van, minden betegszobát klímával és saját fürdőszobával szereltek fel.

A tatabányai Szent Borbála Kórház Komárom-Esztergom megye legnagyobb egészségügyi intézménye, évente 30-40 ezer embert kezelnek, a járóbeteg-ellátást csaknem 70 ezer ember veszi igénybe.

Borítókép: Tatabánya, 2024. november 18. Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára beszédet mond a Komárom-Esztergom vármegyei Szent Borbála Kórház új pavilonjának az átadóünnepségén Tatabányán 2024. november 18-án. A 14 ezer négyzetméteres, háromszintes épület a Modern városok program keretében épült meg. Az „U-pavilon” elnevezésű, új szárny megépítéséhez a kormány 12 milliárd forintot biztosított, Tatabánya önkormányzata pedig 5 milliárd forintot tett hozzá saját költségvetéséből. MTI/Bruzák Noémi


Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.