Főoldal / Pest vármegye / Elképesztő állapotok Felsőtagon- Szigetszentmiklós

Elképesztő állapotok Felsőtagon- Szigetszentmiklós

Éva Kocsis

DÖBBENETES LÁTVÁNY FOGADOTT FELSŐTAGBAN! Döglött macskát, disznólábakat, fekáliás pelenkát találtunk – ezeket szombaton vihették oda.

EZ MÁR NEM JÁTÉK, EZ KÖZEGÉSZSÉGÜGYI KOCKÁZAT!

Húsvétkor sem pihenhettünk, mert a szemetelők nem tétlenkedtek, a hivatal és az Aries pedig nem tette a dolgát.

A március 25-26-án összegyűjtött szemét elszállítását kérelmező hivatalos levélre nem reagált a hivatal, de István Orsós Facebook-élőjének hatására, április 6-án, csütörtökön 20 perc alatt küldött kocsit az Aries. Igaz, a szemét javát otthagyták.

Már akkor szóltunk, hogy vigyék el az összes szemetet, mert oda fognak szokni a szemetelők☝️

Húsvét vasárnap ismét kimentünk Istvánnal a helyszínre, ugyanis jelezték a helyiek, hogy az Aries munkatársai által hátrahagyott szemét egyre szaporodik.

Ki vállalja a felelősséget azért, ha a bomló szerves anyagok elszennyezik a talajvizet, és a fúrt kutak fertőzővé válnak???

Az önkormányzat hivatalos oldalán népszerűsíti a TeSzedd! szemétszedő akciót Felsőtagban (is), de a korábban, a civilek által közterületen összegyűjtött szemetet csak hosszas hercehurca után, és csak részben vitték el.

(Az egy izgalmas, külön mellékszál, hogy 5 nap alatt 9 reakciót kapott az akciót promózó poszt. Egyre jobban fut a városi Facebook-oldal, hála a havi több millióból fenntartott polgármesteri kabinetben dolgozó „szakembereknek”)

  • Mennyire hiteles ennek fényében az önkormányzat? Valóban törődik környezetünk állapotával?
  • Tesz-e bármit is az elhagyott hulladék eredeti tulajdonosának felkutatásáért? Tett feljelentést az ügyben?
  • Ha nem, azzal elismeri, hogy mint ingatlantulajdonos felel az elhagyott hulladék elszállításáért?
  • Tisztában van azzal, hogy a hulladéktörvény alapján kereset indítható ellene?
  • Az évek óta szorgalmazott kamerákat miért nem helyezték ki Felsőtagban?
  • Miért nem vitték el a be nem zsákolt hulladékot?

23 ezer forintot költöttünk zsákokra – ez az összeg fáj egy átlagembernek. Ráadásul a fotel, a fél kanapé és a gumiabroncsok nem férnek bele a zsákba.

  • Kire várnak, ki oldja meg a helyzetet az évi százmilliókból gazdálkodó Aries helyett?

Rengeteg a kérdés, de a buta, lusta nebulónak nincs válasza egyre sem. Bukásra áll a városvezetés ebből a tárgyból is.


Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.