Tizenkilenc vádlottat ítélt fegyházban letöltendő büntetésre a győrszentiváni színesfém-kerekedők ügyében a Győri Törvényszék kedden első fokon.
A bíróság a nyolc évig tartó eljárás során 77 tárgyalási napot tartott és 160 ezer oldal nyomozati iratanyagot dolgozott fel.
A bíróság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a vádlottakat bűnszervezetben elkövetett adócsalás és más bűncselekmények miatt ítélte el a bíróság. Az elsőrendű vádlottat nyolc évre ítélték, az elkövetők feltételesen sem kerülhetnek szabadlábra. A vádlottaktól több mint négymilliárd forintnyi vagyont koboznak el.
Máté Kinga közölte: a vádlottak a különböző adásvételek során keletkező áfát nem fizették meg.
MTI
- Időzített bomba Miskolc mellett: Éhségsztrájk és környezeti veszély a sajóbábonyi vegyigépgyárban
- Határozatképtelen ülés: letargia vagy egyszerűen nem mentek be?
- Lemond Lovasberény polgármestere
- Eddigi részvételi adatok
- Több száz millió forint sorsa: Szabó Bence nem megtartja, hanem szétosztja az adományokat














