Főoldal / Gazdasági élet / Mi lett volna, ha…

Mi lett volna, ha…

A sok „sötétzöld”-et én sem szeretem, de ez a feltevés megállja a helyét. Ezek nem a meglévő azonnali kiváltását jelenti, hanem a meglévők mellett alternatívát, mely MAJD belátható időn belül meghozza a várt eredményt. Aki ezt ner érti és csak röhög, ott más is van a fejekben. Az atomenergiát viszont továbbra sem zárnám ki.

A Párbeszéd véleménye az elbaltázott energiaforrások lehetőségéről.

Párbeszéd Magyarországért

A paksi bővítéssel nem az a legnagyobb baj, hogy már eddig is százmilliárdokat vertünk el rá, és kétséges, hogy valaha is megépülnek-e az új blokkok. Ennél még nagyobb baj, hogy ez volt a kormány energiapolitikájának sarokköve, és minden mást ehhez igazítottak.

Azért, hogy meglegyen a helye az új erőműnek a magyar energiapiacon, mesterségesen kellett akadályozni minden alternatívát. Betiltották a szélerőműveket – 1500 MW kapacitás épülhetett volna 2010 óta. Évekig akadályozták a naperőműveket – 1000 MW-tal több termelő kapacitásunk lehetne, mint most. Elmulasztották az épületfelújításokat, pedig EU-s pénzt is kaptak rá – 1,5 millió lakást újíthattunk volna fel, 40-60%-kal csökkentve az energiaigényüket és a rezsijüket. A sor még hosszan folytatható, hogy mit vett el tőlünk Paks2.

Az egész Paks II. igazgatóság menesztése egyértelműen a projekt összeomlásának a jele, de hogy honnan lesz árama Magyarországnak 10-15 év múlva, arra nincs válasza a Fidesz-kormánynak. Aki ma orosz fosszilis energiára akar felépíteni egy országot, az annyit értett meg a világ valóságból, mint Rogán Antal a tízparancsolatból. Az nem reálpolitikus, hanem súlyosan ostoba, teljesen életszerűtlen álomvilágba kalauzolja a rábízott országot. Ahonnan nagyon keserű lesz az ébredés.

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 vármegye

  • Lemond Lovasberény polgármestere

    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most The post Lemond Lovasberény polgármestere appeared first on 19 vármegye.

  • Eddigi részvételi adatok

    A mai választás (2026. április 12.) eddigi részvételi adatai alapján abszolút rekord dőlhet meg. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelentései szerint a választók aktivitása már a kora reggeli órákban is messze felülmúlta a korábbi évekét. Íme a legfrissebb adatok: Országos részvételi adatok Időpont Részvételi arány (2026) 2022-es adat 2018-as adat 07:00 3,46% (260 556 fő) The post Eddigi részvételi adatok appeared first on 19 vármegye.